Siz hala atık yağlarınızı lavaboyamı döküyorsunuz???

Standard

Lapa lapa kar yağıyor Ankara’da. Öyle iştahlı yağıyor ki, sanki hiç durmayacakmış gibi. İnsanı bir battaniye alıp minderi camın önüne çekip sütlü bir türk kahvesi içmeye davet ediyor. Galiba ben bu daveti kabul edeceğim..

Neyse, konumuz kar değil.. Konumuz atık yağlar. Mis gibi kızartmaları yaptıktan sonra, oturup güzel güzel yerken aynı sırada denizlerimizi kirlettiğimizi düşünsek iştahımız kapanırmı? Kapanır. Bir anda yaz tatili gelir aklımıza.. Denize girerken çevremizi son yıllarda daha fazla saran denizanaları gelir.. O güzel kızartmanın bizi kanser edeceğini düşünüp bir daha kullanmadığımız yağını lavaboya döküp denizlerimizi kansere mahkum bırakıyoruz. Üstelik lavaboya dökmemenin çok güzel bir alternatifi varken.

Evet bir alternatif var. Denizlerimizi temiz tutmak için bir alternatif var. ALO ATIK HATTI’nı arayabilirsiniz. 444 28 45 (444 ATIK) veya buraya tıklayarak internet sitesine ulaşabilirsiniz. Arıyorsunuz ve  5 litrenin üzerindeki bitkisel atık yağlarınızı adresinizden alıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unutmayın lavaboya döktüğünüz bir litre yağ, BİR MİLYON LİTRE SUYU KİRLETİYOR!!

Lütfen katkıda bulunun! Benim zamanım yok, telefonum yok, canım neden arayacağım 1 litre yağ için, biriktiremem falan diye bahaneleriniz varsa da, lütfen atık yağlarınızı çöpe atın!! Lavaboya değil!! Sahilde yürürken birisinin denize yağ döktüğünü görseniz ne yapardınız???

Kayıtsız kalmayın! Katkıda bulunun!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s